Prevezmite si novšiu verziu Internet Explorera alebo Firefox pre lepšie a bezpečnejšie surfovanie

Katalóg zájazdov

Najvýhodnejšia ponuka LAST MINUTE

Anketa

Ktorý druh zájazdov preferujete?


lyžovačky/hory
(2557 hlasov)
2557

pobyty pri mori
(3391 hlasov)
3391

wellness pobyty
(2278 hlasov)
2278

poznávacie zájazdy
(2853 hlasov)
2853

exotické zájazdy
(2375 hlasov)
2375

Kurzový lístok

1,25 USD

27,61 CZK

1,20 CHF

4,18 PLN

0,79 GBP

146,67 JPY

Plavba loďou po Níle *****

First moment

Popis zájazdu

hore

Egypt - kolíska civilizácie, synonymum tajomna. Krajina zahalená mystikou a záhadami. Obrovské pyramídy vyrážajúce dych, sfingy, skalné chrámy - jedinečné stavby pripomínajúce zašlú slávu faraónov. Životodarný Níl a rozpálený púštny piesok - dva kontrasty, ktoré k Egyptu neodmysliteľne patria. Skvelé pláže Červeného mora.


Ubytovanie Päťhviezdičková loď ponúka komfortne zariadené dvojlôžkové kabíny s možnosťou jednej prístelky. Všetky kajuty majú kúpeľňu s WC, telefón, TV, trezor a minibar (za poplatok). Vstupná hala s recepciou, zmenáreň, knižnica, loby bar, internet a Wi-Fi pripojenie v priestoroch loby baru za poplatok, reštaurácia, priestranný salónik (všetky priestory klimatizované), obchodík so suvenírmi, na hornej palube je otvorený bazén, slnečná terasa, slnečníky, ležadlá a osušky zdarma. Počas dňa animačné programy, večer diskotéka v klube.
Strava na lodi plná penzia, v hoteli polpenzia.


Program
1. deň: odlet z Bratislavy, prílet do Hurghady, podľa času príletu transfer do Luxoru, nalodenie, prípadne ubytovanie v hoteli v Hurghade, večera, nocľah na lodi, prípadne v hoteli minimálne 3*.
2. deň: pobyt na lodi (prípadne transfer z Hurghady konvojom do Luxoru), raňajky, západný breh, kde na sklonku dňa padá tieň na mesto mŕtvych - návšteva Údolia kráľov s prehliadkou hrobiek kráľov 18., 19. a 20. dynastie, Memnonove kolosy, Medinet Habu, komplex vybudovaný Ramzesom II. Pokračovanie v plavbe do Edfu, večera, nocľah na lodi.
3. deň: raňajky, plavba po Níle do Edfu, prehliadka chrámu zasväteného sokoliemu bohu Horovi, najzachovalejší chrám v celej krajine. Po obede pokračovanie v plavbe do Kom Ombo. Jediné miesto, kde príbytok zdieľajú dvaja bohovia: návšteva chrámov zasvätených bohom Sobek a Haroeris. Pokračovanie do Asuánu, večera, nocľah na lodi.
4. deň: raňajky, prehliadka Veľkej Asuánskej priehrady - kontrast starej a novej doby, Asuán = „brána čiernej Afriky", mesto bez jediného mosta, chrámu vo Philae zasvätenému bohyni Isis, prehliadka chrámu bohyne Háthor, obed, popoludní plavba na pôvabných felukách (štíhlych bielych plachetniciach) popri mauzóleu Agha Khan a botanickej záhrade (vstup do botanickej záhrady možný fakultatívne), večera, nocľah na lodi. Fakultatívne možnosť zúčastniť sa na Sound and Light show a prežiť nádherný večer.
5. deň: raňajky, voľný program, obed. Fakultatívne možnosť navštíviť veľkolepý chrám v Abou Simbel, ktorý sa považuje za najkrajší v Egypte, Chrámy Ramsesa II. Vytesané do skál a neuveriteľným úsilím vyzdvihnuté z vôd - ohromenie, údiv, nemý úžas, večera, nocľah na lodi.
6. deň: - 7. deň: plavba do Luxoru. Východný breh s Mestom živých, impozantný chrám Ipet-Ray zasvätený vznešenému bohu Théb Amonovi. Bol vystavaný faraónom Amenophisom III. a zveľaďovaný Ramzesom II., Titom alebo Alexandrom Veľkým. Prehliadka chrámu Ipet-Isut, ktorého názov pochádza z blízkej dedinky El-Karnak. Aleja sfíng a udivujúca stĺpová sieň v Karnaku. Voľný program, večera a nocľah na lodi.
7. deň: raňajky, vylodenie, transfer na letisko do Hurghady, odlet do Bratislavy. Možnosť predĺženia pobytu pri mori.

Obrázky zajazdu:

hore
PLAVBAPONILE1.jpg
PLAVBAPONILE2.jpg
PLAVBAPONILE3.jpg
PLAVBAPONILE4.jpg
PLAVBAPONILE5.jpg

typ zájazdu: poznávací

typ ubytovania: obytná loď

spôsoby dopravy: letecka doprava odlet Bratislava

možnosti stravovania: strava podľa programu

Popis ceny

hore

Cena zahŕňa Leteckú dopravu Bratislava - Hurghada - Bratislava, všetky miestne transfery, 7x ubytovanie na lodi s plnou penziou, v prípade neskoršieho príletu ubytovanie v 3* hoteli po prílete alebo pri odlete s polpenziou, služby miestneho a slovensky hovoriaceho sprievodcu, vstupy do pamiatok.
Cena nezahŕňa Vstupné do pamiatok a múzeí cca 150 EUR (platba na mieste). Fakultatívne výlety. Príplatok za jednolôžkovú izbu 250 EUR.
Povinné doplatky Servisné poplatky 180 EUR. Palivový príplatok. Vstupy do pamiatok 150 EUR.

Zľava platná do 31.12.2014 + 5% pri 100% uhrade 15%

Termíny ceny a rezervácia

hore

Otázky k zájazdu?

hore

Ak máte otázky ohľadom zájazdu - kontaktujte nás, prosím!

Dnes je 28.11.2014, meniny má Henrieta
Kontakty

Neprehliadnite - časovo obmedzená akcia


TIP NA DNES - Sharm Resort **** Sharm El Sheikh len 369 Eur

28.11.2014 » Výpredaj zájazdov s výhodnými cenami po fantastických zľavách. K popisu sa dostanete kliknutím do názvu hotela. ... čítajte viac

SILVESTROVSKE POBYTY v EXOTIKE - najlepsie tipy

28.11.2014 » Dunes **** Venezuela, Isla Margarita 29.12.2014 - 08.01.2015 1790 EUR 1409,00 EUR konecna cena 21% voľné Isla Caribe **** Venezuela, Isla Margarita 29.12.2014 ... čítajte viac

LYŽOVAČKY AUTOBUSOM VŠETKO V CENE !

20.11.2014 » Marmolada a Sella Ronda - tá pravá zimná lyžovačka, autobusom skipas v cene 10.01.2015 - 14.01.2015 468,00 EUR 468,00 EUR voľné Cortina ... čítajte viac

Odporúčané poznávacie zájazdy


 
Výstava kvetov v Olomouci FLORA
poznávací, bez ubytovania, autobusová doprava, bez stravy

info | termíny a ceny | od 25,00 EUR

 
Škótsko autobusom
poznávací, hotel, autobusová doprava, raňajky

info | termíny a ceny | od 458,35 EUR

 
Predvianočná Viedeň
poznávací, bez ubytovania, autobusová doprava, bez stravy

info | termíny a ceny | od 17,00 EUR

 
KRAKOW vianočný
poznávací, bez ubytovania, autobusová doprava, bez stravy

info | termíny a ceny | od 29,00 EUR

 
Petrohrad letecky
pobytový, hotel, letecka doprava odlet Viedeň, raňajky

info | termíny a ceny | od 671,95 EUR

 
Toskánskom na bicykli
poznávací, hotel, autobusová doprava, polpenzia

info | termíny a ceny | od 540,96 EUR

 
Poľsko - duchovné a historické
poznávací, hotel, autobusová doprava, raňajky

info | termíny a ceny | od 133,50 EUR

 
To najlepšie z Belgicka
poznávací, hotel, autobusová doprava, raňajky

info | termíny a ceny | od 274,16 EUR

 
Benátsky karneval s ubytovaním (Murano, Burano) 4 dni
poznávací, hotel, autobusová doprava, raňajky

info | termíny a ceny | od 129,27 EUR

06.08.2013 17:11:00

Dakujeme za zabezpecenie dovolenkoveho pobytu v Lindos Princess ***** Rhodos. Krasny hotel a este krajsia plaz. Tento hotel doporucujeme aj ...

» čítať ďalej